Droši un pārliecinoši

Tas ir neapstrīdams fakts – mūsu klientiem ir pieejami pasaules labāko vaislas buļļu sperma, un ASV buļļu decembra vērtējumi ir drošs apliecinājums tam.

ASV Holšteinas asociācijas veidotajā Top 100 International TPI sarakstā trīs no četriem labākajiem buļļiem ir Siguldas CMAS partnera STgenetics piedāvātie vaislinieki. Kopumā šajā sarakstā ir iekļauts 51 bullis no mūsu ASV sadarbības partneriem: Genus ABS, STgenetics un Genex.

Latvijas ganāmpulkos jau ir daudzas šo buļļu (CAPTAIN, RORY, MENTOR, ENDEAVOR, COMBO u. c.) meitas, kas veido labāko daļu no ganāmpulka attīstībai paredzētā kodola.

ASV Holšteinas asociācijas veidotajā pēc genoma novērtēto jauno buļļu topā (High Ranking TPI® Genomic Young Bulls) pārliecinoši dominē STgenetics. Kopumā vairāk nekā 50% no visa saraksta buļļiem atrodas šī ģenētikas uzņēmuma īpašumā.

Īpašs prieks mums ir par buļļa CAPTAIN sniegumu, kas savu godpilno labākā jaunā buļļa vērtējumā pēc genoma statusu pārliecinoši ir nomainījis uz – labākais  vaislinieks pēc meitu snieguma (pirmā vieta Top 100 TPI). CAPTAIN nāk no spēcīgas ģimenes – Top 100 TPI saraksta trešajā vietā  atrodas viņa tēvs CHARL.

Mūsu klientu ganāmpulkos jau ir piedzimušas daudzas CAPTAIN meitas, kas pēc genoma vērtējumiem vienmēr ir saimniecības labāko vidū. Šī nešaubīgi ir ģenētiskā līnija, kas nodrošina ganāmpulkam vajadzīgo izaugsmes potenciālu.

Attēlos zemāk – CAPTAIN meitas NAIKA un NASA, kas dzimušas ZS Tīrumkalni ganāmpulkā.