Gaļas liellopu saimniecība "Kolumbi"

Saimniecība “KOLUMBI” ir uzņēmuma SIA “Lāses AM” struktūrvienība. Ar tīršķirnes gaļas liellopu audzēšanu nodarbojas jau gandrīz 10 gadus un pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies un palielinājusi gaļas liellopu skaitu, taču tas saimniecībai nav traucējis īsā laikā izveidoties par spēcīgu tīršķirnes gaļas liellopu saimniecību Latvijā.

“Kolumbos” tiek audzēti augstvērtīgi ŠAROLĒ, LIMUZĪNAS, SĪMENTĀLES, WAGYU un ANGUS dzīvnieki vaislai un gaļai. Ganāmpulka attīstīšanai tiek izmantota izcila Vācijas, Zviedrijas, Dānijas, Kanādas, Amerikas, Francijas un Japānas ģenētika. Īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku pareizai ēdināšanai tos grupējot un labturības prasībām. Dzīvniekiem tiek nodrošināts maksimāls komforts un bez stresa vide.

Saimniecības mērķis ir augstvērtīga selekcijas kodola izveidošana, kur tiek ņemtas vērā 5 ļoti svarīgas pamatlietas augstvērtīgu vaislas dzīvnieku iegūšanai: augsts dzīvsvara pieaugums pēcnācējiem,  šķirnei atbilstošs eksterjers, labdabīgs temperaments, mierīgs, auglība un atnešanās vieglums.

Domājot par ganāmpulka izkopšanu patstāvīgi tiek iepirktas teles ar augstvērtīgu ģenētiku. Ganāmpulkā labākās mātes tiek mākslīgi sēklotas, lai iegūtu citas neradnieciskākas līnijas un izvēloties bioproduktu tiek likts uzsvars uz iespējamo pēcnācēju kvalitāti.

Attīstot gaļas liellopu audzēšanu saimniecībā  realizēti vairāki Eiropas projekti un pakāpeniski kāpināti lauksaimnieciskās ražošanas apjomi:  apsaimniekojot jaunas zemes platības, palielinot gaļas liellopu skaitu un modernizējot ražošanas teholoģijas.  Bioloģiskās saimniekošanas pašmērķis ir ražas un gala produkta kvalitāte, kas tiek panākta, izmanotojot vidi saudzējošas metodes.

Saimnieki Dace un Aigars Melderi uzskata: “Veiksmīgas saimniecības darbības pamatā ir pareizi izvēlēts vadības stils. Esam patiesi lepni par savu darbu un saimniekošanu pēc BIO metodēm. Tas nav darbs-tas ir mūsu dzīvesveids.  Mūsu galvenā vērtība ir mūsu darbinieki. Lielu nozīmi piešķiram darbinieku izaugsmei un to izglītošanai, jo no tā ir atkarīgi mūsu kopējie darba rezultāti un kvalitāte.”

Lepojamies, ka mūsu uzņēmums spēj apmierināt saimniecības augstās prasības izcilas ģenētikas nodrošināšanā. Paldies saimniekiem par sadarbību un uzticēšanos!

Galerija (https://sigmas.lv/lv/saimniecibu-lietas/galerijas?modal_id=gallery&item_id=105