Genomu testēšana uzņem apgriezienus

ASV Genetic Visions-ST laboratorijā šobrīd tiek testēts kārtējie mūsu nosūtītie no Latvijas saimniecībām saņemtie genomu paraugi. Genomu testēšanas priekšrocības un iespējas saviem ganāmpulkiem izmanto arvien vairāk saimniecību visā Latvijā.

Genetic Visions piedāvātie genoma testi “Vision 75 plus” un “Vision 20 plus” sniedz plašu pārskatu par testētā dzīvnieka ražības, ilgmūžības, veselības, eksterjera u. c. pazīmēm.

Izmantojot pāru atlases programmu “Chromosomal Mating”, kas ļauj veikt buļļu atlasi hromosomu līmenī, iespējams atrast vispiemērotākos vaisliniekus konkrētajai govij. Mūsu klientiem šī gada janvārī bija lieliska iespēja tiešsaistes seminārā noklausīties STgenetics ģenētisko pakalpojumu servisa vadītājas Sāras Vestberijas (Sara Westberry) lekciju par šo programmu, tās priekšrocībām un optimālāko izmantošanu.

Iegūtie genoma testu rezultāti ļauj saimniekiem savā ganāmpulkā atlasīt augstvērtīgākos dzīvniekus, kam attiecīgi izmantot dzimumšķiroto spermu, lai veidotu spēcīgu ganāmpulka nākotnes ģenētiku.

Vispilnīgākais genoma tests nozarē, ko piedāvā Genetic Visions un kas tagad pieejams arī Latvijā, apvienojumā ar “Chromosomal Mating” pāru atlases programmu un “Legend” buļļu dzimumšķiroto spermu ir izcila kombinācija, lai paaugstinātu sava ganāmpulka pelnītspēju nākotnē.

Attēlā: z/s Tīrumkalni.

Attēlā raksta sākumā: Līga Spūle, z/s “Dravnieki”, Andrejs Elksniņš, SIA “Kļavas V”, Sandra Boša, z/s “Tiltgaļi”.