Kas padara bulli par augstākās līgas spēlētāju

Atzīmējot Siguldas CMAS 65 gadu jubileju, mums tapa nedaudz neparasta 12 fotogrāfiju sērija, ar kuras rezultātiem visa gada garumā priecāsimies iepazīstināt arī jūs. Pirmā iepazīšanās – mūsu kolēģis Mārtiņš ar vaislinieku, kam dots leģendārā ASV basketbolista Rodmena vārds.

Atzīsimies – mums šī ir viena no mīļākajām bildēm, jo tā iemieso drosmi, ambīcijas un mērķtiesību, kas piemīt mūsu uzņēmumam.

Patiesi lepojoties ar savu buļļu piedāvājumu, kurā atrodami pasaulē augstākos novērtējumus saņēmuši vaislinieki, vēlamies uzdot jautājumu – kas ir tas, kas bulli padara par augstākās līgas spēlētāju? Mums, protams, ir sava versija atbildei uz šo jautājumu, kas vienlaikus ir arī mūsu Buļļu kataloga vizītkarte.

Efektīva gēnu kombinācija, kas nodrošina ne tikai augstu produktivitāti, bet arī izcilu piena kvalitāti, meitu veselību un maksimālu atdevi no pēcnācējiem ilgtermiņā.

Holšteinas liellopu šķirnes vaislinieki no ASV neapšaubāmi šobrīd atrodas augstākās līgas slavas starmešos. Labāko atzinību gūst buļļi ar augstiem peļņas rādītājiem, ko atspoguļo NM$ indekss (Lifetime Net Merit Index).

NM$ indeksu veido

Produktivitātes pazīmes – 45 %

Veselības pazīmes – 40 %

Eksterjera (tipa) pazīmes – 15 %

Lielāko īpatsvaru indeksā veido tauku un olbaltumvielu daudzums (kg) sausnā (CFP), produktīvā dzīve (PL), tesmeņa salikums (UDC), govju dzīvotspēja (Cow Livability) un meitu auglība (DPR). NM$ indeksa topa virsotnē likumsakarīgi nonāk buļļi, kas ne tikai sasniedz  izcilību atsevišķos rādītājos, bet arī pierāda sevi atsevišķo rādītāju lielumu kombinācijās. 

Labākie buļļi pēc būtiskākajiem NM$ rādītājiem mūsu piedāvājumā

Esam sagatavojuši nelielu apkopojumu ar mūsu piedāvājuma labākajiem buļļiem pēc NM$ indeksa galvenajiem rādītājiem (CFP (kopējais tauku un olbaltumvielu sausnas daudzums kg), PL (produktīvā dzīve), UDC (tesmeņa indekss), DPR (meitu auglība), Cow Livability (govju dzīvotspēja)).

Kopējais tauku un olbaltumvielu sausnas daudzums kg (CFP):
CAPTAIN (184 mārc.)
SOLIDMAKER (171 mārc.)
SHOOTER (164 mārc.)
BREAKOUT (158 mārc.)
RESOLUTION (155 mārc.)

Produktīvās dzīve (PL):
EMPOWERED (+7.0)
TORETTO (6.7)
NO EXCUSE (6.7)
PLAYBACK (6.6)
MARTINI (6.0)

Meitu auglība (DPR):
RODEO (+2.5)
VINCE (+1.7)
PLAYBACK (+1.3)
ROCKFORD (+1.2)
TORETTO (+1.2)

Govju dzīvotspēja (Cow Livability):
EMPOWERED (+2.9)
TORETTO (+2.3)
HOLDON (+1.7)
RESOLUTION (+1.7)
DRAYMOND (+1.6)

Tesmeņa indekss (UDC):
LANDON (+2.29)
WALLEN (+2.22)
DRAYMOND (+1.99)
PONCHO (+1.99)
RODEO (+1.91)