Piena kvalitātes kontrole un grūsnības noteikšana

Ir dienas, kad vārdus “būt līmeni” uztveram arī burtiski. Kā šajā  jūlijam raksturīgi karstajā dienā. Nopietni – pa jokam, bet tā tiešām ir – Siguldas CMAS Piena kvalitātes kontroles laboratorijas vadītāja Maija ikdienā nemitīgi pieskata, lai kvalitātes līmenis būtu nemainīgi augsts. Protams, ne vienmēr, sēžot buļļa mugurā.

Runājot par augstumiem. Nesen piedalījāmies pasākumā, kurā tika prezentēti Lauksaimniecības datu centra dati par piena pārraudzības analīzēm Latvijā 2021. gadā. Bija patīkami apzināties sava ikdienas darba rezultātus un, protams, gribas ar tiem padalīties.

Siguldas CMAS Piena kvalitātes kontroles laboratorijā pērn tika veikta lielākā daļa jeb 56% no piena pārraudzības analīzēm Latvijā.

Savukārt Siguldas CMAS Piena kvalitātes kontroles laboratorijā veikto grūsnības analīžu skaits jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pirms gada pieaudzis par 8%.

Vēlot un gādājot par pozitīviem grūsnības rezultātiem jūsu ganāmpulkam, atgādinām, ka grūsnības analīzēm pie mums var izmantot tos pašus piena paraugus, kas tiek iesniegti pārraudzībai, tāpēc tas ir ērtākais veids grūsnības testu veikšanai.

Vairāk par grūsnības noteikšanas testu varat uzzināt šeit.

Šī fotogrāfija no mūsu darba ikdienas tapusi Siguldas CMAS 65 gadu jubilejas “neierāmējamās” fotosesijas ietvaros un to iemiesojusi māksliniece Daina Stelpa.

www.bydaina.net/