Siguldas CMAS Latvijas tirgū sāk piedāvāt pasaules līmeņa ģenētiku no CRV

Siguldas CMAS, arvien paplašinot savu piedāvājumu, ir uzsākusi vēl vienu jaunu sadarbību ar pasaules līmeņa vaislas buļļu ģenētikas piegādātāju – Nīderlandes uzņēmumu CRV. Mūsu piedāvājumā kā jaunums jau ir pieejama triju šī piegādātāja piedāvāto vaislinieku sperma – gan ar izcelsmi no ASV, gan no ES.  

CRV ir liels (2 tūkstoši darbinieku) un stabils uzņēmums ar senu vēsturi. Tas ir dibināts 1874. gadā kā kooperatīvs, un tajā šobrīd ir apvienojušies 23 000 Nīderlandes zemnieku. Uzņēmuma darbības pamatideja ir – rast ideālo līdzsvaru starp govju veselīgumu un augstu ražīgumu, fokusējoties uz abu šo īpašību attīstīšanu kā galveno mērķi.

CRV piedāvā vaislas buļļu spermu no 12 dažādām liellopu audzēšanas programmām vairāk nekā 60 pasaules valstīs.

Vidējais izslaukums laktācijā Holšteinas šķirnes govīm Nīderlandē ir 10 775 kg piena ar vidējo tauku saturu 4,35 % un olbaltumvielu saturu 3,58 %.

Vidējā govju mūža ražība ir 35 600 kg piena ar vidējo tauku saturu 4,37 % un olbaltumvielu saturu 3,58 %.

Ražīgākajā ganāmpulkā vidējais izslaukums sasniedz 15 041 kg piena ar 4,17 % tauku un 3,55 % olbaltumvielu saturu.

Augstie ražības un piena kvalitātes rādītāji valstī tiek sasniegti pat par spīti Nīderlandē spēkā esošajām ļoti stingrajām dzīvnieku labturības prasībām, kas nosaka to, ka 80 % saimniecību vismaz daļēji ir jāizmanto dzīvnieku ganīšana.

Mūsu piedāvājumā jau šobrīd ir pieejami trīs lieliski buļļi no CRV: MARTINI (LVH 61973), SHAWARMA (LVH 61974) un WOODY LVH (61975) (visi ar vērtējumu uz ASV bāzes).