Pakalpojumi

TOP buļļi mūsu piedāvājumā

Mēs nemitīgi strādājam, lai Siguldas CMAS vaislas buļļu spermas piedāvājums vienmēr būtu visplašākais un daudzveidīgākais Latvijā. Tā rezultātā – izvēlēties labāko no tik daudziem pasaules labākajiem vaisliniekiem vienkopus nav nemaz tik viegli.

Tāpēc objektīvam un ātram iespaidam piedāvājam iepazīties ar dažiem tā saucamajiem “top buļļiem”, kuru  TPI (ASV selekcijas indekss) pārsniedz 3000 kombinācijā ar tikpat iespaidīgu – virs 1000 – rādītāju NM$ (Lifetime Net Merit peļņas indekss).

GOTTI LVH 62177, NM$ 1111, TPI 3048

HIGHCARD LVH 62265,  NM$ 1057, TPI 3103

COLUMBIA 551HO04869, NM$ 1055, TPI 3009

ZIMMER LVH 62303, NM$ 1062, TPI 3004

Aicinām visus interesentus izmantot Siguldas CMAS mājaslapā pieejamā Buļļu kataloga ērtās vaislinieku kārtošanas iespējas pēc jums interesējošiem konkrētiem rādītājiem. Piemēram, TPI, NM$, Piens kg vai citiem.

Lai aktivizētu kārtošanu pēc konkrētā rādītāja, ir tikai jāuzspiež uz attiecīgās kolonnas galvenes Buļļu kataloga sarakstā.

Piegāde

Ar reisu aprakstiem varat iepazīties šeit. Mūsu busiņi katrā reisā dodas reizi divās nedēļās. Piektdienās un nedēļas nogalēs piegāžu reisi nenotiek.

Sīkāka informācija par reisiem pieejama, zvanot pa mob. tālruni  27 033 013 vai 20 389 134.

Reisus veic šoferi:

  • Arnis Arcimovičs – mobilais tālrunis  26 407 994   

(reisi:  Mālpils, Tukums, Salacgrīva, Valmiera, Burtnieki, Ķekava, Alūksne, Piebalga)

  • Arnis Sproģis – mobilais tālrunis 26 407 287 

(reisi:  Skulte, Lielvārde 1, 2, 3 un 4, Valka 1, 2, Mālpils, Tukums)

Alūksnes reiss:
Alūksnes novads, Apes nov., Smiltenes nov. (Launkalnes pagasts)Burtnieku reiss:
Kocēnu novads (Bērzaines pagasts), Mazsalacas nov. (Sēļu, Skaņkalnes, Ramatas pag., Mazsalacas pilsēta), Rūjienas novads (Ķoņu, Lodes, Vilpulkas, Jeru pag.), Naukšēnu nov., Burtnieku nov. (Rencēnu un Burtnieku pag.)

Ķekavas reiss:
Rīga, Baldones novads, Ķekavas nov. (Ķekavas un Daugmales pagasts), Iecavas nov., Bauskas nov. (Gailīšu un Vecsaules pag.), Vecumnieku nov. (Skaistkalnes un Vecumnieku pag.), Jelgavas novads (Jaunvirslaukas pag. − Staļģene)

Lielvārde 1 reiss:
Ropažu novads, Ikšķiles nov. (Tīnūži, Ogre), Lielvārdes nov. (Lēdmanes pag.), Ogres nov. (Krapes, Madlienas, Ķeipenes, Taurupes, Suntažu un Lauberes pag.)

Lielvārde 2 reiss:
Kokneses novads (Kokneses, Bebru, Iršu pagasts), Pļaviņu nov. (Vietalvas, Aiviekstes pag.), Madonas nov. (Bērzaunes, Vestienas, Kalsnavas, Āronas pag.), Vecpiebalgas nov. (Inešu un Kaives pag.), Amatas nov. (Skujenes, Zaubes, Nītaures pag.), Siguldas nov. (Mores pag.)

Lielvārde 3 reiss: 
Ogres novads (Suntažu pagasts), Ķeguma nov. (Rembate, Birzgales pag.), Vecumnieku nov. (Valles un Kurmenes pag.), Neretas nov. (Ēberģe, Mazzalves, Zalves, Pilskalnes un Neretas pag.), Viesītes nov. (Lone, Saukas un Viesītes pag.)

Lielvārde 4 reiss:
Ķeguma novads (Ķegums), Lielvārdes nov. (Lielvārdes un Jumpravas pagasts), Aizkraukles nov., Skrīveru nov., Jaunjelgavas nov. (Sērenes, Seces un Sunākstes pagasts), Jēkabpils nov. (Ābeļu un Kalna pag.), Preiļu nov., Līvānu nov., Daugavpils nov., Ilūkstes nov.

Piebalgas reiss: 
Gulbenes novads, Jaunpiebalgas nov., Cēsu nov. (Drustu pagasts), Vecpiebalgas nov. (Dzērbenes pag.), Cēsu novads (Vaives pag.), Madonas nov. (Dzelzavas un Sarkaņu pag.), Cesvaines nov.Pierīgas reiss:
Ādažu novads, Babītes nov., Ropažu nov., Stopiņu nov., Siguldas nov. (Allažu un Siguldas pagasts), Mālpils nov., Tukuma nov.

Salacgrīvas reiss:
Limbaži un Limbažu novads (Katvaru un Pāles pagasts), Alojas novads (Brīvzemnieku un Braslavas pag., Staicele), Salacgrīvas nov.

Skultes reiss:
Krimuldas novads, Sējas nov., Limbažu nov. (Vidrižu, Skultes, Limbažu pagasts); Salacgrīvas nov. (Liepupes pag.), Krimuldas nov. (Lēdurgas pag.)

Valka 1 reiss:
Smiltenes novads (Brantu, Grundzāles, Palsmanes, Variņu, Bilskas un Launkalnes pagasts), Līgatnes nov., Vecpiebalgas nov. (Taurenes pag.)

Valka 2 reiss:
Smiltenes novads (Bilskas un Blomes pagasts), Valkas nov. (Vijciema, Valkas, Ērģemes, Kārķu pag.), Burtnieku nov. (Ēveles pag.), Strenču nov. (Jērcēnu pag.), Beverīnas nov. (Trikātas pag.), Raunas nov., Priekuļu nov. (Mārsnēnu pag.), Beverīnas nov. (Brenguļi)

Valmieras reiss:
Kocēnu novads (Dikļu, Kocēnu, Vaidavas pagasts), Burtnieku nov. (Burtnieku pag.), Beverīnas nov. (Kauguru pag.), Alojas nov. (Brīvzemnieku pag.), Pārgaujas nov. (Straupes, Stalbes, Raiskuma pag.), Priekuļu nov. (Priekuļu un Liepas pag.), Cēsu nov. (Vaives pag.)

Mākslīgā apsēklošana

AS Siguldas CMAS piedāvā govju mākslīgās apsēklošanas pakalpojumus, ko veic sertificēts mākslīgās apsēklošanas tehniķis:

Raunas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas novadā un Rankas pagastā − Elita Briede, mob. t. 26558434

Pāru atlase

Aicinām saimniecību īpašniekus, plānojot ganāmpulka uzlabošanu, izmantot Pāru atlases programmu 
(Buļļu atlases programma − BAP).

Kas tā ir?
Pāru atlases programmas ietvaros govīm tiek piemeklēti piemērotākie vaislas buļļi atbilstoši ganāmpulkam un konkrētajai govij noteiktajiem audzēšanas mērķiem, vajadzībām un ģenētiskajai saderībai, lai iegūtu pēcnācējus ar Jums vēlamajām saimnieciskajām īpašībām.BAP programmas nodrošinājumu veic Lauksaimniecības datu centrs.

Pāru atlasi var pieteikt, zvanot uz:
Tālr. 67 972 412
Mob. t. 27 033 013 (Tele2)
Mob. t. 20 389 134 (LMT)

Vaislas buļļu piemeklēšanu ganāmpulkam, izmantojot BAP programmu, veic mūsu uzņēmuma speciālisti.

Eksterjera vērtēšana

Ganāmpulku īpašniekiem ir iespēja izmantot AS Siguldas CMAS govju eksterjera vērtēšanas pakalpojumu. 
Mūsu eksperts ne tikai novērtēs dzīvnieku eksterjeru, bet pakalpojuma ietvaros konsultēs arī:

  • par optimālāko ģenētikas izvēli konkrētajiem dzīvniekiem,
  • atbildēs uz Jūs interesējošiem jautājumiem,
  • sniegs vērtīgus ieteikumus par ganāmpulka apsaimniekošanu.

Kontaktinformācija pakalpojuma pieteikšanai

Govju ciltsvērtības noteikšana

Lai veiktu slaucamo govju selekciju, t.i., lai izvēlētos labākās govis, no kurām audzēt vaislas teles vai buļļus, ir nepieciešams noteikt to ciltsvērtību.

Kā nosaka ciltsvērtību?
Dzīvnieku ciltsvērtību nosaka pēc selekcionējamām pazīmēm – salīdzinot konkrētā dzīvnieka vai ganāmpulka rādītājus ar ganāmpulka vai populācijas vidējiem rādītājiem.

Taču novērtēt dzīvnieka ciltsvērtību, par pamatu ņemot tikai kvantitatīvās pazīmes − kā izslaukuma lielums kilogramos, tauku un olbaltuma saturs pienā procentos −, ir neobjektīvi. Dzīvnieka saimnieciski nozīmīgās īpašības ir atkarīgas no iedzimtības un ārējo vides faktoru mijiedarbības. Tāpēc, novērtējot dzīvnieku, ir jāņem vērā visi iespējamie faktori, kas ietekmē konkrēto selekcijas pazīmi, un jāizdara iegūto datu korekcija ar statistisko aprēķinu palīdzību. 
Nosakot dzīvnieka ciltsvērtības indeksu, aprēķinos tiek ņemts vērā govs atnešanās vecums, atnešanās sezona, slaukšanas dienu skaits, ražīgā mūža ilgums, laktāciju skaits un ganāmpulka vidējā ražība.
 
Ražības novērtēšana

Slaucamo govju ražības novērtēšanai izmanto sekojošus rādītājus:

  • Izslaukums (I)
  • Piena tauku daudzums (T)
  • Piena olbaltumvielu daudzums (O)
  • Ražība jeb produktivitāte (P) – aprēķina, izmantojot visus trīs augstāk minētos rādītājus (I, T un O)

Ražības indeksu (P) slaucamai govij aprēķina ik gadu, līdz tā tiek likvidēta.
 
Eksterjera novērtēšana

Dzīvnieka eksterjera novērtēšanai izmanto lineāro metodi − grafiskas skalas veidā atspoguļojot atsevišķu ķermeņa daļu novērtējumu punktos. Tiek vērtētas 9 svarīgākās ķermeņa uzbūves pazīmes un 9 tesmeņa pazīmes − katra atsevišķi, neatkarīgi no pārējām ķermeņa pazīmēm. Vērtēšanu veic sertificēts govju lineārās vērtēšanas eksperts.

Zemāk redzamajā tabulā ir uzskaitīti dzīvnieka ķermeņa parametri, kas tiek vērtēti, un parādīta atsevišķo pazīmju vērtējumu amplitūda (jeb galējās novirzes, no 1 līdz 9 punktiem), kā arī optimālais punktu skaits katrai pazīmei.

Pazīmju galējās novirzes 1 – 9 punkti
Optimālais vērtējums punktos

Krustu augstums (cm)

mēra ar lidtinmēru

Piena tips

rupjš
smalks
6

Ķermeņa dziļums

sekls
dziļš
7

Krūšu platums

šaurs
plats
9

Krustu platums

šaurs
plats
9

Krustu slīpums

pacelts
nolaists
5

Pakaļkājas sānskatā

stāvas
zobenveida
5

Pakaļkājas no aizmugures

satuvinātas
paralēlas
9

Nagu leņķis

slīps
stāvs
5

Tesmeņa priekšdaļa

īsa
gara
9

Tesmeņa dziļums

dziļš
sekls
5

Tesmeņa aizmugures augstums

mazs
liels
9

Tesmeņa aizmugures platums

šaurs
plats
9

Centrālā saite

vāja
spēcīga
6

Tesmeņa pieslēgums

vājš
ciešs
9

Pupu garums

īss
garš
5

Aizmugurējo pupu izvietojums

attālināts
ciešs
5

Priekšējo pupu izvietojums

attālināts
ciešs
5

Eksterjera vērtēšanu var pieteikt, zvanot uz:

Tālr.: 67972412
Mob. t.: 27033013
Mob. t.: 20389134

Govju eksterjera vērtēšanu veic mūsu eksperts Mārtiņš Zicmanis, mob. 27036865

Piena analīzes

Kursi un semināri

Aktuālo informāciju par kursiem un semināriem meklējiet sadaļā Saimniecību lietas> Notikumi