Ražības izrāviens ZS Kalnapaipuži

Siguldas CMAS ilggadējais sadarbības partneris ZS Kalnapaipuži, aizvadītajā piena pārraudzības gadā sasniedzot 15 870 kg lielu vidējo izslaukumu, atzīts par Latvijas ražīgāko piena govju ganāmpulku. Kā ģenētikas nodrošinātājs, patiesi lepojamies ar šo saimniecības sasniegumu un augstu vērtējam īpašnieku mērķtiecīgo un rūpīgo pieeju ganāmpulka izkopšanā. Par to, kā tieši izdevies sasniegt augstos rezultātus, saimnieki stāsta intervijā žurnālam Agro Tops.

Ražīgākā ganāmpulka īpašnieki Iveta, Sandris un Armands Vilisteri atklāj, kā saimniecībā tiek izmantota robotizētā slaukšanas sistēma.  Pēc saimnieku domām, robotizētā slaukšanas sistēma  ir viens no priekšnoteikumiem, kādēļ aizvadītā gada laikā izdevies izslaukumu palielināt par vairāk nekā trīs tonnām.

Vairāku gadu laikā, sadarbojoties ar Siguldas CMAS, saimniecībai ir veiksmīgi izdevies izkopt izcilu robotu slaukšanai piemērotu ganāmpulka ģenētiku.  Buļļu  MYTH, JUNIOR, STOIC, MARACAY, SUMAC, TUBB, DELCO, MERRYGAY, SARGEANT, M-LECHE meitas sevi ir teicami pierādījušas esošajā saimniekošanas sistēmā.

Atlasot piemērotākos buļļus, īpaši tiek ņemtas vērā tādas īpašības kā slaukšanās ātrums, izslaukums, tesmeņa platums, aizmugurējo pupu izvietojums un garums, temperaments.

Plašu interviju ar ZS Kalnapaipuži saimniekiem lasiet žurnāla Agro Tops šī gada marta numurā vai, lai lasītu rakstu PDF formātā, spiediet šeit

Skatīt